Zabawki i narzędzia ogrodowe

Nasze dzieci zawsze chętnie nas naśladują. Zwłaszcza taki sposób zachowania widoczny jest u małych dzieci, które za pośrednictwem rodziców i swoich opiekunów, z którymi spędzają wiele czasu, uczą się tego, jak zachowywać się w danej sytuacji i jak korzystać z otaczających je przedmiotów. Z czasem może to być bardzo pożyteczne, jeśli nauczymy dziecko, jak z nami sprzątać, zmywać, wyrzucać śmieci, czy ścierać kurze. Dziecko cieszy się, jeśli może pomóc dorosłym. Czuje się ważne i potrzebne, a to bardzo miłe odczucia dla malucha. Dobrym pomysłem są wspólne prace w ogrodzie. Nie musi to być od razu przekopywanie grządek. Wystarczy, że na przykład na jesień razem z dzieckiem będziemy grabić liście. Początkowo taka czynność będzie bardzo żmudna, ale z czasem z pomocą naszej pociechy szybko pozbędziemy się zalegających na naszym podwórzu liści. Trzeba tylko zaopatrzyć się w dobre grabie do trawy i liści. Więcej na ten temat możesz znaleźć tutaj. Dla dziecka kupmy grabie do trawy dostosowane do jego wzrostu.

Zabawa w ogrodzie

Dla dzieci wielką frajdą mogą być prace ogrodowe, zwłaszcza, jeśli będą mogły je wykonywać razem z rodzicami, starszym rodzeństwem czy opiekunami. Pozwólmy im razem z nami grabić liście, ale nigdy nie pozostawiajmy samych sobie. Grabie do liści, nawet w wersji zabawkowej nie są do końca bezpieczne. Dziecko powinno się nimi posługiwać tylko i wyłącznie pod ścisłym nadzorem rodziców. W przeciwnym wypadku może sobie zrobić nimi krzywdę. Jeśli dziecko nie chce grabić w ogrodzie, nie zmuszajmy je do tego, ponieważ być może całkiem zrazi się do czynności porządkowych w ogrodzie. Niestety, w takim przypadku sami będziemy musieli poradzić sobie z zalegającymi w ogrodzie liśćmi i śmieciami, które gromadzą się na naszym trawniku zewsząd. W lato, czy na wiosnę grabienie trawników jest czystą przyjemnością. Rzeczy do usunięcia z nich jest wówczas bardzo mało, także z taką pracą śmiało poradzi sobie nawet małe dziecko. Być może wtedy będzie ono bardziej skore do pomocy niż w momencie, kiedy pracy w ogrodzie będzie naprawdę sporo.

Przykry obowiązek

Dla wielu właścicieli dużych posesji, na których znajdują się drzewa, prawdziwą zmorą jest grabienie trawy w okresie jesiennym, kiedy drzewa tracą liście. Czasem liści będzie tak dużo, że nawet po jednym dniu intensywnego grabienia, pozostanie ich jeszcze bardzo wiele na naszym trawniku. Inna kwestia, że nawet w tym samym dniu, w którym zgrabimy liście z trawy, pojawią się nowe z drzew. Dzieje się tak najszybciej przy silnym wietrze, który bez trudu urywa z gałązek drzew i krzewów liście, które są zeschnięte i pożółkłe. Przez to pracę polegającą na grabieniu liści należy rozpocząć od początku. Aby nie była ona taka uciążliwa, warto jest wybrać dla siebie wygodne grabie do trawy gardena. Powinny zostać one dopasowane do wzrostu osoby, która będzie grabić liście. Inne grabie do trawy będą wygodne dla filigranowej kobiety, a inne dla rosłego mężczyzny. Podczas grabienia można umilić sobie czas słuchając muzyki. Wystarczy zwykły odtwarzacz MP3 ze słuchawkami i gotowe. Możemy zastosować grabienie liści w zamian za trening na siłowni czy trening na kortach tenisowych. Jeśli dobrze będziemy wykonywać swą pracę, poczujemy ruch wszystkich mięśni.

W każdym domu, który ma własną posesję, powinny znaleźć się solidne grabie. Grabie to trawy należy wybierać pod kątem ich wygody obsługi. Nie powinny być ani za lekkie, ani za ciężkie, ponieważ takimi grabiami trudno będzie nam szybko i dokładnie wygrabić cały przydomowy trawnik. Czy w ogóle istnieje konieczność wykonywania takich czynności? Niestety tak, ponieważ zalegające na trawniku liście gniją i wnikają w glebę, niszcząco części rośliny, które rosną w naszym ogrodzie. Poza tym, widok trawnika zaściełanego zgniłymi czy nadgniłymi liśćmi nie jest zbyt estetyczny. Dlatego też choćby raz na kilka dni powinniśmy chwycić grabie do trawy i usunąć zalegające liście i inne śmieci z naszego trawnika. Dzięki temu na wiosnę będzie on szybko rósł i idealnie się prezentował.

Leave a Comment